طراحی سایت

1خلاقیت و ایده پردازی

به نظر ما خلاقیت عبارت است از تحولات دامنه دار و جهشی در فکر و اندیشه انسان ، به طوری که حائز یک توانایی در ترکیب عوامل قبلی به طرق جدید باشد و به تعبیری دیگر، خلاقیت عبارت است از به کارگیری کامل توانایی های ذهنی برای ایجاد یک فکر یا راه حل یا مفهوم نو نسبت به خود شخص خلاق .

با توحه به همین تعبیر ، در شرکت مگ پورتال خلاقیت یکی از عوامل ماثر در جهت خلق طرح ها و پروژه های بی نظیر و به یاد ماندنیست . این مرحله یکی از مراحل اصلی طراحی در شرکت بوده قبل از مرحله شروع و پیاده سازی طرح انجام میگیرد . از دیدگاه ما خلاقیت و ایده پردازی می بایست با توجه به موضوع طرح و در راستای ساده تر کردن مفاهیم گرافیکی استفاده شود تا بتواند هم نوآوری داشته و هم تصویر دیگری از ذهن طراح را به مخاطبین مشتری ما ارائه کند .

2طراحی رابط کاربری اختصاصی

در شرکت مگ پورتال ، بر خلاف سایر شرکت های طراحی وب در ایران ، طراحی با توجه به موضوع وب سایت و به صورت کاملا اختصاصی انجام خواهد شد . ما از هیچ گونه طرح آماده خارجی و ایرانی استفاده نمیکنیم و معتقدیم که مشتری به ما اعتماد کرده و نیاز دارد طرحی مطابق با نیازهای وی طراحی و ارائه شود و همچنین مشتری نباید تاوان عدم توانمندی ما را بپردازد . در شرکت مگ پورتال آنقدر ایده و ذهن خلاق وجود دارد تا نیازی به دستکاری طرح های دیگر نداشته باشیم . ماد ر شرکت مگ پورتال از پرسنلی با سابقه بیش از ۱۰ سال در طراحی گرافیک وب برخورداریم پس میتوانیم همه نیازهای مشتریان گرامی را پوشش دهیم و هیچگاه به تکرار نرسیم !

Building-your-teamطراحی کاربرد پذیر و طبق استاندارد های UI و UX

منظورا ز UI همان جلوه های بصری و زیبایی های گرافیکیست و منظور از UX یک تجربه کلی و جامع که کاربر پس از مشاهده طرح به دست می آورد . این تجربه میتواند بسیار لذت بخش باشد و طرح مورد نظر مدت های زیادی در ذهن کاربر جای بگیرد و از هر بار فکر کردن و دیدن آن حس خوبی به کاربر منتقل کند . ما در شرکت سپهر معتقدیم که UI جلوه های بصری و زیبایی های گرافیکی ، جزئی از UX یعنی تجربه کاربری خواهد بود . در تجربه کاربری مباحث بسار زیادی از جمله کاربرد پذیری ، دسترسی پذیری ، انعطاف پذیری ، معماری صحیح اطلاعات و … مطرح است . این مسئله یکی از مسائل و مراحل بسیار مهم در طراحی های شرکتمگ پورتال می باشد . ما قبل از اجراء و پیاده سازی طرح ، ابتدا به کاربرد پذیر بودن طرح ، دسترس پذیر بودن المنت ها و جزئیات فکر خواهیم کرد به همین دلیل طرح های انجام شده ما پس از پیاده سازی و در طول زمان فعالیت پروژه کمترین تغییرات را خواهد داشت چون ما از قبل به آینده نیز فکر کرده ایم .

css3-html5-javascript-logo-300x176کدنویسی استاندارد طبق معیارهای جهانی W3C

W3C یک مرجع جهانی برای استاندارد های صفحات وب می باشد . ما در شرکت مگ پورتال به این قوانین بسیار پایبند بوده و کلیه کدنویسی های انجام شده بر اساس همین قوانین می باشد . در شرکت سپهر از هرگونه کدنویسی غیر اصولی خودداری شده و از متخصصینی با سابقه بیش از ۸ سال در این امر استفاده میشود .

مزایای استفاده از این قوانین و معیارها ، بهینه و اصولی بودن کد های وب سایت بوده و این امر در رتبه نهایی شما در جستجوگر ها نیز ماثر خواهد بود . در کل هر چقدر کدهای وب سایت شما به صورت صحیح و منظم و با قائده و اصول نوشته شده باشد در نتیجه نتایج بهتری نیز کسب خواهد کرد .

 program_code-340x340

کدنویسی با HTML 5 و CSS 3 و jQuery  سازگار با کلیه مرورگرها

در شرکت مگ پورتال همواره از آخرین نسخه های زبان های برنامه نویسی استفاده خواهد شد . در حال حاضر آخرین نسخه HTML نسخه ۵ و آخرین نسخه CSS نسخه ۳ می باشد . استفاده از HTML 5 و CSS 3 یکی از برتری ها و مزیت های صفحات وب در سال های اخیر است . HTML 5 با استفاده از تک های جدید امکان فهم بخش های مختلف وب سایت را برای موتور های جستجو گر فراهم کرده است و وب سایت هایی که از این نسخه استفاده میکنند از رتبه بالاتری نسبت به وب سایت هایی که از HTML 4 استفاده میکنند دارند . همینطور در ۳ CSS ما امکان استفاده از انیمیشن های مختلف را خواهیم داشت و حتی میتوانیم افکت هایی را نیز روی تصاویر قرار دهیم ، که این خود یکی از مزیت های استفاده از این نسخه می باشد .

sibaPal (1)کدنویسی واکنشگرا (Responsive) با CSS Media Query

یکی دیگر از ویژگی های شرکت مگ پورتال در حوزه طراحی صفحات وب ، استفاده از تکنولوژی Responsive است . با افتخار میکنیم که یکی از اولین شرکت های استفاده کننده از این تکنولوژی  هستیم . منظور از ریسپانسیو همان واکنشگرا بودن صفحات وب است . زمانی از این تکنولوژی در طراحی و کدنویسی صفحات استفاده خواهد شد که نیاز باشد وب سایت مورد نظر در دستگاه ها یا Device های مختلف قابلیت نمایش خوب و قابل قبولی داشته باشد . این تکنولوژی با بوجود آمدن دستگاهای مختلفی مثل موبایل و تبلت و کلا اسمارت فون ها مورد استفاده قرار گرفت . در شرکت مگ پورتال توان مندی استفاده از فریم وورک های آماده ای مانند Bootstrap برای ایجاد سایت های ریسپانسیوی وجود دارد اما همواره تلاش متخصصین شرکت استفاده از روش هایی هست که کمترین حجم نهایی را برای وب سایت مورد نظر بدست اورد و در همین راستا از CSS Media Query ها برای پیاده سازی ریسپانسیو استفاده خواهد شد . از مزایای این روش بهینه بودن کد ها ، حذف کد های اضافه و بلا استفاده ، استفاده شدن کمتر از JS های حجیم و … می باشد . در این روش از هیچگونه کد اماده ای استفاده نخواهد شد و کلیه کد ها از Base برای پروژه مورد نظر نوشته خواهد شد 

senior-php-developer1


برنامه نویسی PHP MVC و MySQL و Stored Procedure

در شرکت مگ پورتال از زبان برنامه نویسی PHP MVC به همراه MY SQL و Stored Procedure جهت برنامه نویسی پروژه های تحت وب استفاده میشود .

معماری MVC مورد آزمون قرار گرفته است و بعنوان یک الگوی طرحی نرم‌افزار مورد قبول واقع شده چرا که برنامه را قابل نگه داری و ماژولار می‌کند و به امر توسعه سرعت زیادی خواهد داد . تقسیم عملکرد برنامه در سه بخش مدل ، نما و کنترلر پایداری را به دنبال خواهد داشت . ویژگی های جدید به سهولت افزوده خواهند شد و چهره جدید ویژگی های قدیمی را بهبود می دهد . همچنین طراحی جداگانه و ماژولار به طراحان و توسعه‌ دهندگان این اجازه را میدهد که همزمان با هم کار کنند و به سرعت بر توانایی نمونه اولیه بیفزایند . جداسازی یک خوبی دیگر هم دارد ، اینکه به توسعه‌ دهندگان این امکان را میدهد که تغیرات مورد نظر را در یک بخش لحاظ کنند بدون اینکه نیازی باشد سایر بخش‌ها تغییری کند . ذخیره سازی اطلاعات در این برنامه نویسی های شرکت سپهر بر پیاده MySQL می باشد . همچنین برای تامین امنیت وب سایت و … نیز از Stored Procedure استفاده میشود .