google-remove-sitelinks-280x200

نسخه موبایلی گوگل به زودی رونمایی می شود

گوگل اعلام کرده است که بزودی ایندکس بین سیستم موبایلی و دسکتاپی را جدا خواهد کرد.

در سخنرانی دو هفته قبل در کنفرانس پابکن، آنالیزور وبمستر گوگل، گری ایلز اعلام کرد که گوگل ظرف چند ماه آینده ایندکس جدیدی برای نسخه موبایل تولید خواهد کرد.

“علاوه بر این، این ایندکس موبایلی سیستم ایندکس پیشفرض گوگل خواهد شد. سیستم ایندکس دسکتاپ که جدید طراحی خواهد شد به اندازه نسخه موبایلی ما را آپدیت نگه نمی دارد”.

این مورد نیز همانند بسیاری از تغییراتی که گوگل در سالهای اخیر ایجاد کرده، بر اساس رفتار کاربران است. مطمئنا تعجب میکنید اگر بدانید بیش از نیمی از جستجوهایی که در حال حاضر انجام می شود از طریق موبایل است. با اینحال اگر یک صفحه بیش از چند ثانیه برای لود شدن طول بکشد، کاربر خسته می شود و نتایج دیگر جستجو را بررسی خواهد کرد.

گوگل در حال کار کردن روی این موضوع است که با بالا بردن سرعت صفحات موبایلی، کاربران تجربه بهتری از کار با این نسخه داشته باشند. کارهایی مانند رنک دادن به صفحات (با سرعت لود بالاتر نسبت به صفحاتی با زمان لود چند ثانیه).

با اینحال تنها عرضه کردن نسخه موبایلی به عنوان نسخه اصلی، سوالات زیادی را در برابر جزئیات کمی که وجود دارد پدید می آورد.

همانطور که من و شما می دانیم و به آن اطمینان داریم امروزه حتی در ایران هم کاربران وقتی نیاز به اینترنت دارند حتی برای جستجو هم اولین گزینه برایشان موبایل است و این را به خوبی گوگل می داند.پس بنابراین قطعا گوگل دو نسخه موبایلی و دسکتاپی خواهد داشت.

البته مطمئنا فاصله بین آپدیت ها در دو نسخه موبایلی و دسکتاپ،  فقط در حد چند دقیقه یا ساعت است تا چند روز یا هفته. همچنین، کاملا مشخص است که ایندکس موبایلی فقط شامل محتوای متناسب با موبایل است. با اینکه گوگل قول داده است که هیچ بهینه سازی محتوای موبایلی نمیتواند رنک بالایی بگیرد، داشتن ایندکس موبایل به تنهایی به معناست که وبسایت ها علاقه مند هستند از نسخه موبایلی در نتایج جستجو استفاده کنند.

بر اساس صحبتهای گری ایلز، ما زمان زیادی منتظر پاسخ ابهامات در این زمینه نخواهیم ماند. همچنان منتظر مقالات بنده در این زمینه باشید و مقالات زیر را هم به دقت مطالعه کنید.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *